• Przekaż swój 1%

• Serdecznie zachęcamy do wsparcia działalności naszej szkoły przekazując swój 1% podatku.
            Należymy do Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska, która jest organizacją pożytku publicznego.

• DZIEŃ OTWARTY

• 14 lutego nasza szkoła po raz pierwszy w tym roku otworzyła swoje drzwi dla przyszłych uczniów. Rodzice oraz wrześniowi pierwszoklasiści mogli się przekonać, że szkoła to nie tylko nauka, ale również wspaniała zabawa. Po przywitaniu gości przez Panią Dyrektor rozpoczęła się podróż z odkrywaniem przygotowanych niespodzianek i atrakcji. Mamy nadzieję, że przyszli uczniowie będą miło wspominać ten dzień i bez większych obaw we wrześniu przekroczą progi naszej szkoły.

• Międzynarodowy Dzień Pizzy

• 9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Nasze świetliczaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały pyszną 🍕🍕🍕😋. Zapach unosił się po całej szkole 😊

• Dzień Bezpiecznego Internetu - zabawa z kodami QR! 😀

• 8 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu - święto mające na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży niebezpieczeństw czyhających w sieci oraz naukę ich skutecznego unikania, przy okazji promując pozytywne wykorzystywanie Internetu. 🌎

Tego dnia uczniowie z klasy IV w ramach lekcji informatyki uczestniczyli w zabawie, w czasie której wyjątkowo mogli korzystać ze swoich smartfonów. 📱

Na szkolnych korytarzach pojawiły się informacje związane z dzisiejszym dniem, a także kody QR z zakodowanymi pytaniami tematycznymi. Uczniowie skanowali pochowane kody, odczytywali pytania i nanosili odpowiedzi na specjalną kartę. 📝 Zabawa przypominała grę terenową, a dzieci musiały się wykazać nie tylko wiedzą, ale i spostrzegawczością. 🧐

Z kolei uczniowie z klasy VI tydzień temu tworzyli plakaty dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, które prezentowali 8 lutego w czasie zajęć online. Większość uczniów wykonała je w Canvie. Nie możemy ich jednak jeszcze opublikować, gdyż część z nich zostanie zgłoszona na konkurs. 😎

Na klasę V również czekają tematyczne zajęcia - w ramach najbliższej informatyki uczniowie będą wykonywać interaktywne zadania w WordWall i rozwiązywać quiz w aplikacji Kahoot! (związany oczywiście z bezpieczeństwem w sieci). 🕸

Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do zwiększenia świadomości o zagrożeniach w Internecie wśród uczniów. Raz jeszcze zachęcamy do wzięcia udziału w tematycznych konkurach plastyczno-graficznych (więcej informacji w Librusie). 🙃

Keep Calm and Be Safe Online! 💪

• Muzyczne fascynacje na lekcji polskiego

• W piątek przed feriami na lekcji języka polskiego, w trakcie zajęć poświęconych muzyce,  klasa 8a prezentowała swoje ulubione utwory. Zadanie uczniów polegało nie tylko na wyborze piosenki i wskazaniu jej tytułu oraz autorów. Należało także w krótkim wystąpieniu wyjaśnić, dlaczego właśnie dany utwór jest prezentowany. Uczniowie ładnie wywiązali się ze swojego zadania. Podzielili się z resztą klasy i nauczycielem swoimi muzycznymi fascynacjami. Mieli także okazję poćwiczyć umiejętność wypowiadania się i przedstawiania innym własnego stanowiska. Lekcja była miłym wstępem do ferii.

• Zabawa w projektantów

• W trakcie ostatniej przed feriami lekcji języka polskiego uczniowie klasy 4a zabawili się w kostiumologów. Ich zdaniem było przygotowanie i zaprezentowanie stroju dla pani Twardowskiej lub pana Twardowskiego. Oczywiście projekt ten nawiązywał do omawianej wcześniej ballady Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”.  Pomysły zostały zrealizowane z rozmachem, w różnorodny sposób. Niektórzy przynieśli prawdziwe ubrania, inni przygotowali rysunki. Byli i tacy, którzy przebrali się i na chwilę przeobrazili w znanego bohatera utworu Mickiewicza. Nie tylko uczniowie dobrze się przy tym bawili.