• Podsumowanie ,, No promil - no problem,,

          • W dniu 12 listopada przy Szkole Podstawowej nr 8 w Oświęcimiu uczniowie klas siódmych i ósmych naszej Szkoły uczestniczyli w happeningu, który był podsumowaniem kampanii społecznej „No promil- No problem”, prowadzonej na terenie naszego miasta. Już po raz drugi mogliśmy uczestniczyć w tej kampanii. W happeningu wzięli udział również uczniowie klas VII i VIII z pozostałych oświęcimskich szkół podstawowych.

            Ubrani w  podkoszulki z logiem kampanii przemaszerowaliśmy przez ulice naszego miasta. Uczniowie nieśli swoje banery i transparenty przygotowanych przez siebie samych. W ten sposób pokazaliśmy, że jesteśmy przeciwni temu, by samochody prowadzili kierowcy, będący pod wpływem alkoholu lub środków psychoaktywnych. Tacy ludzie powodują często wypadki, w których niewinne osoby tracą zdrowia a nawet życie.

            Organizator happeningu Urząd Miasta Oświęcim przygotował w ramach tej imprezy atrakcyjny program. Uczniowie na własnej skórze mogli się przekonać jak się może zachowywać osoba, będąca pod wpływem alkoholu czy narkotyków za pomocą alko- i narkogogli. W symulatorze zderzeń i dachowania młodzież mogła doświadczyć jak czuje się człowiek w czasie wypadku samochodowego. Mogli też sprawdzić szybkość swojego reagowania na refleksomierzu. W imprezie wzięli udział również funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Opowiedzieli uczniom jak często są świadkami takich tragicznych zdarzeń wykonując swoją służbę na naszych drogach.

            Pan Krzysztof Kania, zastępca prezydenta miasta Oświęcim wręczył nagrody za najlepsze prace plastyczne, multimedialne i literackie. W konkursie wzięli udział uczniowie:

            1. Mikołaj Łakomy            2a
            2. Bradlej Wanat                2a
            3. Zofia Legierska              3a
            4. Jakub Piechota              4a
            5. Emil Nowak                  5a
            6. Emilia Nowak               5a
            7. Oliwia Wieczorek          6a
            8. Oliwia Bednarczyk        6a
            9. Natalia Cholewka          6c

             

            I miejsce w kategorii multimedialnej klas I-III zajął Mikołaj Łakomy.

            III miejsce w kategorii plastyczno – technicznej klas IV-VI zajęła Oliwia Wieczorek.

            Laureatami w kategorii plastycznej klas IV-VI zostały – Oliwia Bednarczyk i Natalia Cholewka, a w kategorii literackiej klas IV-VI – Natalia Cholewka.

             

            Gratulujemy naszym uczniom tak wspaniałej postawy, a nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów.

          • Kampania społeczna ,, No promil- no problem" 2019

          •  

            W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wraz z innymi szkołami z terenu miasta Oświęcim bierze udział w kampanii społecznej „No Promil – No Problem” organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek” z Wieliczki. 

            Celem głównym kampanii jest:

            • zwiększenie aktywności obywatelskiej poprzez udział w niej uczniów i rodziców,
            • wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów pojazdów, których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości, a przez to ograniczenie liczby kierowców, którzy decydują się na jazdę, będąc pod wpływem alkoholu,
            • kształtowanie świadomości obywatelskiej,
            • zwiększenie wiedzy na temat zachowań niezgodnych z prawem i sposobów unikania takowych.

                                                 

            Zależy nam na tym, by uświadamiać ludziom, jak ważne jest, by powstrzymywać tych, którzy chcą prowadzić samochód, a są pod wpływem alkoholu. Ważne, by świadomi byli tego nie tylko kierowcy, siadający za kierownicę, ale również pasażerowie.

             

            „No Promil – No Problem” – to

            uświadamianie:

            • konsekwencji prawnych dla osób prowadzących pod wpływem alkoholu,
            • konsekwencji zdrowotnych dla tych, którzy zostali poszkodowani w wypadku samochodowym, którego sprawcą był nietrzeźwy kierowca,

            kształtowanie:

            • postawy obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych,

            promowanie

            • mody na podejmowanie obywatelskich interwencji wobec osób łamiących prawo.

             

            W ramach kampanii w szkole zostały przeprowadzone:

            • warsztaty i pogadanki dla klas
            • konkurs indywidualny,
            • prezentacja dla rodziców,
            • happening.
            •  
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • W dniu 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali specjalny program artystyczny, w którym nie zabrakło śpiewu, pięknych wierszy, występów koła teatralnego i tanecznego, a nawet kilku uczniowskich żarcikow. Ten wyjątkowy dzień świętowali z nami obecni nauczyciele naszej szkoły oraz emerytowani pracownicy Jedynki.

          • Spotkanie z Małgorzatą Flis

          • 2 października klasy pierwsze uczestniczyły w spotkaniu z ilustratorem - Małgorzatą Flis. Uczniowie mogli poznać pracę ilustratora na żywo oraz wykonać własny rysunek.

          • Informacje dotyczące OBIADÓW na rok szkolny 2019/2020

          • Koszt jednego obiadu dla ucznia: 3,00 zł

            Obiady będą wydawane od 5 września.

            Prosimy o zgłoszenie w dniu 2 września dzieci, które będą korzystać z obiadów

            Należność za obiady we wrześniu należy uregulować do 05. 09.2019r.

            Wpłaty za obiady w pozostałych miesiącach będą przyjmowane do ostatniego dnia roboczego danego miesiąca na miesiąc następny, np. :
             do 29 listopada za XII-2019 r.

          • INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I- ROCZNIK URODZENIA 2012

          • PROSZĘ ZGŁASZAĆ SIĘ DO PORADNI DZIECIĘCYCH W CELU WYKONANIA ZALEGŁEGO BILANSU ZDROWIA DZIECKA W WIEKU 6 LAT. TERMINY BADAŃ NALEŻY USTALAĆ TELEFONICZNIE LUB OSOBIŚCIE W PORADNI, W KTÓREJ DZIECKO JEST LECZONE. WYNIKI BILANSU NALEŻY DOSTARCZYĆ NIEZWŁOCZNIE PIELĘGNIARCE SZKOLNEJ W CELU OKREŚLENIA GOTOWOŚCI SZKOLNEJ, KWALIFIKACJI DO ZAJĘĆ WF I GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ.

          • KREDKOBRANIE

          • Zapraszamy do udziału w akcji ,,Kredkobranie".

            Zbiórka rzeczy papierniczych dla dzieci z Kresów. Rzeczy składamy do 30 września w sali 24.

            Można je przekazać s. Felicycie, p. Beacie Bieli oraz p. Joannie Żabińskiej-Koster.

          • Mistrz Giętkiego Języka 2019 – etap międzyszkolny

          • W dniu 29.05.2019r. w naszej szkole został przeprowadzony międzyszkolny konkurs „Mistrz Giętkiego Języka 2019”. Konkursowi patronowała pani Barbara Rokowska – Dyrektor Zarządu Szkół i Przedszkoli Miejskich Oświęcim, która ufundowała puchary dla zwycięzców. Na nasze zaproszenie odpowiedziało cztery szkoły podstawowe – nr 3, nr 4, nr 9 i nr 11. Oczywiście nie zabrakło mistrzyń naszej szkoły. Uczestnicy mieli do wykonania trzy zadania – każde naszpikowany trudnościami językowymi i artykulacyjnymi. W pierwszym zaprezentowali przygotowane przez siebie. Deklamacja pokazała na jak wysokim poziomie prezentują się uczestnicy. Drugim zadaniem było przeczytanie „na żywo” wylosowanego łamańca językowego. Natomiast trzecim ułożenie trzech zdań z wylosowanymi wyrazami lub wyrażeniami. Uczestnicy również w tych zadaniach pokazali świetne przygotowanie i znajomość trudności językowych.

            Jury w osobach pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Anny Wiśniewskiej i pani Marzeny Czyczyło – logopedy miały nie lada orzech do zgryzienia. Udało się jednak wyłonić zwycięzców, którzy dosłownie wygrali jednym punktem. Mistrzami Giętkiego Języka 2019 zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Oświęcimiu – w kategorii I-III – Artur Mądrzak, w kategorii IV-VIII – Jakub Pomietlak. każdy z Mistrzów otrzymał puchar. Mistrzom gratulujemy i już planujemy kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.

            Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Oświęcimiu za co serdecznie dziękujemy.

            Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie – Joanna Żabińska-Koster, Marzena Czyczyło i Katarzyna Krzyścin.

          • Mistrz Giętkiego Języka 2019 – etap szkolny

          • W dniach 21 i 22 maja 2019r. odbył się szkolny konkurs „Mistrz Giętkiego Języka”. Już drugi rok konkurs jest organizowany i cieszy się powodzeniem. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie wierszyka – rymowanki najeżonego trudnościami artykulacyjnymi języka polskiego, którą otrzymali od organizatorów i mieli przygotować w domu. Drugim zadaniem było przeczytanie wylosowanego łamańca językowego, było to o tyle trudniejsze, że uczestnicy nie wiedzieli, jaki wylosują.

            Każdy z uczestników przygotował się perfekcyjnie. Również czytanie „na żywo” łamańca językowego pokazało, że uczniowie świetnie sobie radzą z zawiłościami polskiej mowy.

            W kategorii klas I-III Mistrzem została uczennica klasy 1a – Gabrysia Skoczek. Natomiast w kategorii IV-VII – Natalia Gabryś z klasy 4b. Zwycięzcom gratulujemy! Mistrzowie naszej szkoły wezmą udział w konkursie międzyszkolnym „Mistrz Giętkiego Języka 2019”.

            Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie – Joanna Żabińska-Koster, Marzena Czyczyło i Katarzyna Krzyścin.

          • ,,Superbohaterska Jedynka"

          • 24 maja w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „Superbohaterska Jedynka”. Na licznie zgromadzonych gości czekało mnóstwo atrakcji: konkursy, w tym konkurs na najlepsze przebranie superbohatera oraz konkurs na supersportowca, loteria z nagrodami, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, stoisko z balonami, kącik fotograficzny, słodki poczęstunek, pyszna grochówka i prażone. Czas zebranym umilali swoimi występami uczniowie naszej szkoły oraz DJ Bartus. Do wieczora towarzyszyła nam miła i taneczna atmosfera. Dziękujemy wszystkim za wspólna zabawę i zapraszamy za rok. Poniżej krótka fotorelacja z tegorocznej imprezy.

          • Zielona Szkoła kl. 5c

          • W ramach Zielonej Szkoły uczniowie klasy 5C zawędrowali aż w Góry Opawskie. Podczas pobytu w Głuchołazach dzieci poznały nie tylko trudy pieszej wędrówki – uczniowie odwiedzili jaskinię solną, nauczyli się strzelać z łuku, płukać złoto w górskim potoku, poznali historię uzdrowiska, legendy i podania związane z regionem, obserwowali rzeźbiarza przy pracy, szukali skarbów itd.  Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, z których skorzystali. Poniżej krótka fotorelacja z tej wyprawy.

          • SMOK

          • Po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 1 działa Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki (SMOK). Celem projektu jest upowszechnianie koszykówki wśród dzieci i młodzieży poprzez zajęcia prowadzone w szkołach na terenie całej Polski.

            Powstanie takiego ośrodka sportu w Oświęcimiu jest wynikiem udziału szkoły w konkursie ogłoszonym przez Polski Związek Koszykówki w porozumieniu z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Pozytywny wynik udziału w konkursie był możliwy dzięki złożeniu do PZKosz wniosku uzgodnionego z Prezydentem Miasta Oświęcim.
            Głównym zadaniem zajęć uruchomionych w oświęcimskiej podstawówce,  jest przygotowanie ogólnorozwojowe i sprawnościowe dzieci poprzez naukę i doskonalenie umiejętności gry
            w koszykówkę. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki będących w dyspozycji Polskiego Związku Koszykówki, dzięki temu zajęcia są bezpłatne.

            Na tę chwilę oferta oświęcimskiego ośrodka kierowana jest do chłopców z klas IV, V i VI. Od września 2019 będą również prowadzone zajęcia dla chłopców z klas I-III.
            Szczegółowe informacje znajdą Państwo lub pod nr tel. 505 278 978 -Konrad Drzyżdżyk. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z prowadzącymi program.