• Bańkowe zabawy

          • Bańki mydlane! Wydają się banalne, ale oferują niezliczoną ilość korzyści: wspierają układ mowy, motoryczny, pobudzają kreatywność, uczą zdrowej rywalizacji oraz po prostu relaksują. W galerii zdjęć podziwiać można nasz pomysł na połączenie nauki z zabawą.

          • Pożegnanie księdza Ryszarda Szymeczko

          • W czwartek cała społeczność szkolna SP1 żegnała księdza Ryszarda Szymeczko, który przez 8 lat był pracownikiem naszej szkoły. Życzymy dużo zdrowia, radości i dalszego niestrudzonego entuzjazmu w głoszeniu Słowa Bożego.

          • Spektakl zatytułowany Komunikacja bez przemocy

          • 26 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spektaklu zatytułowanym Komunikacja bez przemocy, przygotowanym przez Teatr Edukacyjny z Krakowa. W trakcie przedstawienia przypomniano uczniom znaczenie pojęć takich jak: komunikacja werbalna, komunikacja niewerbalna, plotka, gest, konflikt oraz przemoc.

            Temat komunikacji bez przemocy został wyjaśniony najmłodszym widzom (klasy 1-4) poprzez podróż w czasie. Podróż ta miała na celu zestawienie dwóch zupełnie różnych sposobów komunikacji, tj. tych z czasów przeszłych, w których porozumiewano się bez telefonów komórkowych czy Internetu, oraz współczesnych, przesączonych coraz nowszymi technologiami. Istotne było przekazanie uczniom jak ważna i wyjątkowa jest bezpośrednia rozmowa z drugim człowiekiem, wolna od wulgaryzmów, przemocy, oceniania czy pozbawiona empatii.

            Starsi widzowie (klasy 5-8) zostali zabrani w podróż po świecie wiodącą szlakami różnych form porozumienia. Poprzez przedstawiane scenki zaprezentowano uczniom, jak ważne jest to, co przekazujemy drugiej osobie, ale również w jaki sposób to robimy.

            To spotkanie edukacyjne miało na celu uświadomienie dzieciom jak ważna, w dzisiejszych czasach, jest umiejętność komunikacji interpersonalnej, gdziekolwiek jesteśmy i z kimkolwiek rozmawiamy. Istotne było także zwrócenie uwagi uczniów na problem przemocy słownej.

          • Światowy Dzień Języka Angielskiego

          • We wtorek w Naszej Szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Języka Angielskiego.

            Z tej okazji na lekcjach języka angielskiego odbywały się zajęcia mające na celu przybliżenie uczniom historii powstania języka angielskiego, jak również postaci Williama Shakespeare 'a, który jest patronem tego święta.

          • Zmieniamy się dla WAS

          • W Naszej szkole każdy pomysł realizowany jest w błyskawicznym tempie. Trzeba położyć tapetę w świetlicy, to jak nie ma kto, to dyrekcja zawsze w gotowości

          • Konkurs fotograficzny PRZYRODA W KADRZE

          • Konkurs fotograficzny PRZYRODA W KADRZE z okazji Dnia Ziemi.

            I miejsce Julia Bednarczyk 8b

            II miejsce Kamila Maciąga 4b

            III miejsce Aleksandra Stoszek 5a

            oraz wyróżnienia Gabriel Nowak 4b, Artur Swiatkowski 7a, Natalia Mróz 8b, Jakub Bogusz 7a, Nikodem Garguliński 8b

            i Dorian Szczerbowski 7a

            Wszystkim uczniom gratulujemy. Wasze prace są wspaniałe!!!

          • Światowy Dzień Ziemi

          • Najmłodsi JEDYNKOWICZE Światowy Dzień Ziemi również spędzili bardzo aktywnie m.in.: wykonywaliśmy przyrodnicze Lapbooki, prace plastyczne, dowiedzieliśmy się z jakich warstw zbudowana jest nasza planeta i co musimy robić żeby o nią dbać Zwieńczeniem naszych działań było wspólne posprzątanie kilku terenów w okolicy naszej szkoły

          • Ścieżka edukacyjna "Łęg Kamieniec"

          • W ramach Światowego Dnia Ziemi uczniowie klas 4-8 wybrali sie na ścieżkę edukacyjną "Łęg Kamieniec", gdzie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat otaczającej nas przyrody rozwiązując przy tym ciekawe zadania.

          • Dzień Ziemi

          • Świetliczaki z okazji Dnia Ziemi wykonali ciekawe plakaty. Przypomnieliśmy zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, pamiętając o segregacji śmieci oraz ich recyklingu. Dzięki takiemu podejściu wszyscy będziemy mogli żyć w mniej zanieczyszczonym środowisku, oddychać świeżym powietrzem i pić czystą wodę.

          • Spotkanie z Panem Bogdanem Bartnikowskim

          • 21.04.23 klasa 7a udała się na spotkanie z Panem Bogdanem Bartnikowskim, byłym więźniem politycznym o numerze 192731 obozu KL Auschwitz-Birkenau. Pan Bogdan jest autorem wielu książek i wspomnień z okresu wojennego.

            Tak niewiele osób pozostało, które mogą dać świadectwo i opowiedzieć nam swoją historię. Dziękujemy za taką okazję.

          • Powstanie w getcie Warszawskim

          • 19 kwietnia upamiętniliśmy kolejną rocznicę wybuchu powstania w getcie Warszawskim. W tym dniu uczniowie i nauczyciele udekorowali swoje stroje żółtymi żonkilami. Następnie podczas zajęć historii mieli możliwość zapoznać się z wydarzeniami 19.04.1943 r.

          • Mobilne Planetarium

          • 20 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w niezapomnianej lekcji astronomii, a to wszystko dzięki wizycie Mobilnego Planetarium. Pod ogromną kopułą namiotu, uczniowie podziwiali rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie.

          • 😍😍😍

          • Jak widać na załączonym filmiku, nie tylko dzieci dobrze się bawiły na warsztatach językowych Euroweek! 😍😏💪😁🤩

          • Euroweek Day 3

          • To już jest koniec! 😪

            Wczoraj dobiegły końca warsztaty językowe Euroweek. 😦

            Dzieci przygotowywały między innymi projekty tematyczne, odbył się talent i Disney show oraz każdemu uczestnikowi zostały wręczone certyfikaty uczestnictwa w projekcie warsztatów językowych Euroweek. 😁😁😁

            Na koniec dnia nie mogło obejść się bez dyskoteki pożegnalnej! 💃🕺🔥

          • Euroweek Day 2

          • Drugi dzień warsztatów językowych Euroweek już za nami! 😁

            Dzień rozpoczęliśmy od wspólnych tańców pod batutą księdza Mariusza Bąka. 💃🕺

            Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach językowych, podczas których mieli za zadanie stworzyć plakaty tematyczne, przygotować wywiady w języku angielskim oraz uczestniczyli w zabawach integracyjnych. 😊

            Kolejny wspaniały dzień zakończyliśmy dyskoteką. 🤩🤩🤩

          • #drzewodlaklimatu

          • 🌳 12 kwietnia w powiecie oświęcimskim rozpoczęła się kampania edukacyjna w ramach II Małopolskiego Dnia dla Klimatu pod hasłem #drzewodlaklimatu. W walce ze zmianami klimatu to właśnie drzewa są naszym naturalnym sprzymierzeńcem.

             

            🌳 Kampanię zainicjował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Jest ona prowadzona w niemal wszystkich powiatach w naszym województwie. Ma na celu uświadomienie mieszkańców na temat dynamicznej zmiany klimatu i konieczności podjęcia działań w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom tych zmian.

             

            🌳 Inauguracja kampanii miała miejsce podczas prelekcji prowadzonej przez leśnika z Nadleśnictwa Andrychów w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 5 w Oświęcimiu. 

             

            🌳 Prelekcje rozpoczynały się od wspólnego nasadzenia drzewek na terenie szkół. W sadzeniu uczestniczyli m.in. Andrzej Skrzypiński - Starosta Oświęcimski, zastępca prezydenta Oświęcim - Miasto Pokoju - City of Peace Krzysztof Kania , Wojciech Zacny - specjalista ds. stanu posiadania i edukacji leśnej z Nadleśnictwa Andrychów, Katarzyna Chmielewska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Oświęcimiu, nauczyciele oraz uczniowie.

             

            🌳 Tego samego dnia w Dom Kultury w Kętach odbył się wernisaż wystawy konkursu plastycznego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, podczas którego wręczono nagrody jego laureatom. W ramach #drzewodlaklimatu ​uczestnicy wydarzenia otrzymali również sadzonki drzew od Powiatu do posadzenia u siebie w ogrodzie.

             

            🌳 Po wernisażu nastąpiło wspólne zasadzenie drzewka przez m.in. Piotra Wojtyczka, zastępcę dyrektora Domu Kultury w Kętach, Agnieszkę Adamczyk, naczelniczkę Wydziału Ochrony Środowiska oraz Anetę Bogacz, dyrektorkę Infrastruktury Społecznej w Urzędzie Gmina Kęty.

             

            🌳 Podczas inauguracji kampanii zasadzono oraz przekazano mieszkańcom do zasadzenia 120 szt. sadzonek.

             

            🌳 Kampania odbywa się w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA/LIFE19 IPC/PL/000005, realizowany przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz z NFOŚiGW.