• Akcje SU

Wybory opiekuna SU

5 września odbyły się szkolne wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Mimo bardzo wyrównanej rywalizacji społeczność uczniowska zdecydowała się na ponowny wybór Pani Anny Grubki. Gratulujemy!

Wybory Przewodniczącego

15. 09 przeprowadzone zostały wybory na przewodniczącego szkoły. W szranki o ten tytuł stanęło 5 kandydatów. Naszą szkołę ozdobiły plakaty wyborcze promujące propozycje ubiegających się o to stanowisko. Ostateczne zwycięstwo osiągnął Miłosz Jarnot. Na jego zastępce uczniowie wybrali Jakuba Sucu!

Dzień chłopaka

Tradycyjnie 30 września obchodzimy jako dzień chłopaka. W tym roku postanowiliśmy uhonorować ten czas wkładając nieco bardziej odświętne stroje a konkretnie jeden element męskiej garderoby krawat lub muszkę. Wszystkie osoby które zaznaczyły swój udział w akcji odpowiednim strojem były zwolnione z niezapowiedzianych kartkówek oraz odpowiedzi ustnych.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

W październiku odbyły się wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Miasta. Swoją kandydaturę zgłosili uczniowie klas 5,7 oraz ósmych. Ostatecznie w tajnych wyborach zwycięstwo odnieśli Miłosz Jarnot i Jakub Sucu

Oscary jedynki

14 października to wyjątkowy czas dla wszystkich szkół. W tym roku postanowiliśmy w szczególny sposób okazać naszym nauczycielom jak bardzo cenimy ich codzienną pracę. Postanowiliśmy zorganizować galę oscarową poprzedzoną głosowaniem naszej społeczności. Postanowiliśmy nagrodzić nauczycieli w siedmiu kategoriach.

Kategorie:

„ Najlepszy Speaker”

Nauczyciel, którego słychać wszędzie jego donośny głos sprawia, że wszystkie informacje zawsze do nas docierają. Tytuł ten trzymał Pan Grzegorz Noszka

Śmieszek Roku”

To nauczyciel, który bez względu na czas, miejsce i okoliczności, zawsze odznacza się dobrym humorem. Nagrodzona w tej kategorii została Pani Lucyna Kajstura.

Złoty wykładowca”

W naszej szkole każdy nauczyciel potrafi świetnie przekazywać swoją wiedzę, ale są wśród nich tacy, którzy robią to w sposób szczególnie skuteczny. Takiego nauczyciela honorujemy tytułem złotego wykładowcy. Otrzymała go Pani Anna Grubka

Anioł stróż”

To nauczyciel, któremu uśmiech stale towarzyszy w codziennej pracy,który zawsze znajdzie czas by udzielić nam rady i wskazówki lub po prostu wesprzeć nas dobrym słowem. Tytuł ten przyznaliśmy Pani Annie Grubce

Bratnia dusza”

Kiedy rozpoczynaliśmy naukę w tej szkole, każdy z nas trochę się bał. To był strach przed nowym otoczeniem i nowymi nauczycielami. Aż nagle wśród tylu spracowanych osób pojawiła się ta jedna, jedyna. Nauczyciela, który jest przyjacielem uczniów, postanowiliśmy nagrodzić Oskarem. Powędrował on do Pani Bogumiły Strycharskiej

Debiut roku”

Niektórzy spośród nauczycieli są z nami od niedawna. Jednak swoim sposobem bycia, pracą wkładaną w każdą wspólną lekcje i codziennym poświęceniem zasługują na to by zostać wyróżnionymi. W kategorii „ debiut roku” zwyciężył Pan Tomasz Ćwikła

Złoty kaganek”

Najcenniejsza z nagród. To osoba do której możemy zwrócić się dosłownie z każdą sprawą. Uzyskać odpowiedzi na każde zadane przez nas pytanie lub po prostu zostać wysłuchanym kiedy tego potrzebujemy. Najlepszy z najlepszych. Ten jedyny niepowtarzalny. Nagrodzony tą nagrodą został Pan Tomasz Ćwikła.

Nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Pamiętajcie, że wszyscy z Was są wyjątkowi a w życiu przydaje się mentor, nauczyciel. Ktoś życzliwy, kto popchnie nas nawet leciutko, ale we właściwym kierunku. Puknie palcem w mapę i wskaże drogę, której początku sami nie umieliśmy odnaleźć.

Dzień dyni

28 października obchodzimy dzień dyni . Wszyscy uczniowie którzy uwzględnią w swojej garderobie kolor pomarańczowy będą zwolnieni w tym dniu z pytania:)

Dzień bajki

7.11 obchodziliśmy w naszej szkole Bajkowy dzień.

Bajki to fantastyczne opowieści pełne przygód i niesamowitych opowieści. Niejednokrotnie ich bohaterowie na różne sposoby walczą ze złem, dokonują wielu wyborów, pokonują trudności. Postaci z Bajek stają się w pewien wyjątkowy sposób przyjaciółmi dzieci. Pomagają w naszych codziennych trudnościach.

Zachęcamy wszystkich uczniów do uhonorowania tego dnia przez wszystkich uczniów poprzez przebranie się za wybraną postać bajkową.

Tydzień tolerancji

od 15- 21 listopada obchodziliśmy w Naszej szkole Tydzień życzliwości. Nasz Samorząd Uczniowski postanowił włączyć się w tę akcję. W piątek na naszym holu głównym zawisła „ Księga życzliwości” na którą wszyscy uczniowie mogli wpisywać swoje skojarzenia z tolerancją. Członkowie Samorządu pilnie czuwali nad tym procesem, na każdej przerwie rozdając kolorowe kartki, doradzając i zachęcając pozostałych uczniów do kreatywności. Tydzień tolerancji kończył dzień życzliwości podczas którego wszyscy uczniowie klas I- VIII tworzyli kartki z życzliwymi pozdrowieniami i miłymi słowami. Umieszczali je później w „ pudełku życzliwości”. Następnego dnia uczniowie Samorządu rozdawali przesyłane pozdrowienia całej społeczności szkolnej.