• Nauczyciele oraz godziny pracy świetlicy

20.02.2024 09:47

Nauczyciele świetlicy:

Anna Stachurska - kierownik świetlicy, Adrianna Białek, Tomasz Ćwikła, Anna Dziędziel, Angelika Hylińska, Agnieszka Karbowy, Aneta Johanowicz-Szafran

Świetlica jest czynna w dni nauki szkolnej od 6:45 do 16:15

Świetlica dysponuje czterema  salami. Pomieszczenia wyposażone są w liczne pomoce dydaktyczne, zabawki tematyczne, chusty animacyjne, gry planszowe, puzzle, klocki, książki, a także sprzęt sportowy. Sale posiadają również bogaty zestaw pomocy do twórczości artystycznej oraz matę interaktywną. Do dyspozycji dzieci jest także plac zabaw oraz boisko sportowe.

Uczniowie naszej świetlicy mogą miło spędzić czas w oczekiwaniu na lekcje oraz czas po lekcjach. Staramy się, aby każde dziecko w świetlicy czuło się dobrze i z przyjemnością do nas wracało! Każdy uczeń jest dla nas wyjątkowy i podchodzimy do niego w sposób indywidualny. Kładziemy nacisk na integrację grupy świetlicowej oraz na rozwijanie postaw prospołecznych. W grupie uczniów naszej świetlicy, dzieci znajdują wielu przyjaciół oraz uczą się wzajemnej pomocy, serdeczności i tolerancji.

Organizujemy ciekawe zajęcia, które rozwijają zarówno zainteresowania jak i zamiłowania każdego dziecka. W naszej świetlicy odbywają się zajęcia plastyczne, muzyczne, czytelnicze, eksperymentalne, sportowe oraz taneczne które kształtują w młodych ludziach zamiłowanie do kreatywnego spędzania czasu wolnego. Twórczość świetliczakòw można podziwiać w naszej galerii zdjęć. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych dzieci dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu.

Ramowy plan dnia świetlicy szkolnej.

06.45-08.45 Schodzenie się dzieci. Sprawdzenie gotowości do zajęć dydaktycznych. Czas zjedzenie śniadanka i rozmowy towarzyskie.

10.40-11.25 Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze nad dziećmi nie uczęszczającymi na lekcję religii.

11.40-12.25 Zajęcia tematyczne wynikające z planu pracy świetlicy szkolnej: pogadanki, prace plastyczne, zajęcia muzyczne oraz ruchowe.

12.45-13.30 Zajęcia relaksacyjne w sali zabaw, na macie interaktywnej, placu zabaw (w zależności od pogody) oraz gry i zabawy świetlicowe.

13.35-14.20 Czas na odrabianie zadań domowych. Zajęcia czytelnicze. Rozwiązywanie krzyżówek, rebusów.

14.25-15.40 Słuchanie muzyki. Czas na rozmowy i zabawy indywidualne z przyjaciółmi.

15.40-16.15 Porządkowanie świetlicy.

• Nasionka Czytelnictwa

19.04.2024 15:03
        Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich nasi zaczytani uczniowie wzięli udział w warsztatach w ramach III Ogólnopolskiej Akcji Siania Nasionek Czytelnictwa.

Wystarczył worek ziemi, łopatka ogrodowa, nasionka i cebulki, a także duża ilość świetnej zabawy, aby od  zapoznania się z „Poradnikiem młodego ekologa” zostać specjalistą ogrodnictwa.

Nasze zdolne Świetliczaki poznały pojęcie upcyclingu, czyli dawania nowego życia zużytym przedmiotom, następnie ozdabiały ekologiczne doniczki, aby wreszcie zasiać nasionko czytelnictwa.

Nie możemy doczekać się co wyrośnie z zasianych nasionek Nadziei, Kujonka, Ciekawości czy Myślenia.

Zobaczcie jak z pozornych domowych śmieci powstały prawdziwe doniczkowe cuda!

#nasionkaczytelnictwa
        #wypożyczalniaskrzydeł
        #PBWLublin

Zapraszamy do galerii smiley

• Zielone piórko Zbigniewa

13.04.2024 09:47

„Popołudniową wtorkową ciszę przerwał rozpaczliwy krzyk małej Be:
        -Mamo! Tato! Na pomoc! Zbigniew zniknął! …”.

Świętując Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci uczniowie wcielili się w rolę detektywów. Na poszukiwania Zbigniewa, bohatera książki Justyny Bednarek zabrał ich Pinkerton, zielona skarpetka detektyw.
        Aby odszukać tą gadatliwą papugę, dzielni detektywi wykonali szereg zadań. Okazało się, że aby dowiedzieć się kto stoi za porwaniem, muszą przeczytać książkę „Zielone piórko Zbigniewa”, która czeka na nich w bibliotece szkolnej.
        Będzie to okazja do poczytania swoim nowym pacynkom Skarpetek, które samodzielnie  wykonali podczas zajęć „Moc książek”.

Zapraszamy do galerii smiley

• Międzynarodowy Dzień Gofra

03.04.2024 19:45
        W świetlicy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Gofra. Poznaliśmy jego historię i różnice w tradycjach związanych z goframi w różnych krajach. Każdy miał okazję spróbować naszych gofrów! 🧇