• Oświęcimski Festiwal Muzyczny 2015

  Jury eliminacji powiatu oświęcimskiego XXVIII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2015”, który odbył się w Oświęcimiu w dniu 20 kwietnia 2015 r. po wysłuchaniu i obejrzeniu 49 podmiotów wykonawczych – to jest 56 uczestników  postanowiło, że do finału wojewódzkiego w Dobczycach nominowanych zostanie 5 wykonawców, w tym uczennica klasy VI „a” naszej szkoły - KINGA BODZOŃ, która zaśpiewała „Piosenkę drewnianych lalek”.
   

  Kindze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ! 

  Szczegóły na stronie http://talentymalopolski.pl/2015-protokoly

 • Parada kapeluszy – warsztaty wiosenne

  W dniu 12.03.2015r. klasa I c wzięła udział w wiosennych zajęciach edukacyjno-warsztatowych „PARADA KAPELUSZY – PRECZ ZIMO ZŁA” organizowanych przez Muzeum Zamek w Oświęcimiu.

  Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać wiele zwyczajów i obrzędów związanych z powitaniem Wiosny. Następnie wybrana grupa uczniów wykonała  klasową kukłę Marzanny, a pozostała część grupy przygotowała przepiękne  kapelusze Pani Wiosny.

  W piątek 20 marca 2015 r. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie wszystkich uczestników warsztatów w paradzie, która ruszy z wykonanymi Kukłami nad rzekę Sołę gdzie tradycyjne pożegnamy zimę przez spalenie Marzanny.

 • Pasowanie na czytelnika Biblioteki Szkolnej

   

   

   

  „ Książka to mędrzec  łagodny i pełen słodyczy,

  który puste życie napełnia światłem,

  a puste serca wzruszeniem."

  Kornel Makuszyński

   

  W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się w II semestrze, kiedy uczniowie znają już prawie cały alfabet.

  Uczniowie klasy pierwszej zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Dzieci w trakcie spotkania aktywnie uczestniczyły w rozwiązywaniu zagadek, rebusów związanych z najpiękniejszymi bajkami i bajeczkami. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało kolorową zakładkę do książki.

  Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

 • Prośba o przekazanie 1% podatku dla Naszej Szkoły

  Szanowni Państwo

  Wspólnie z Radą Rodziców, Radą Szkoły oraz Radą Pedagogiczną zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku dla Naszej Szkoły. Jest to możliwe dzięki nawiązaniu współpracy

  z Małopolskim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole .

  Przekazane przez Państwa pieniądze przeznaczymy na wsparcie działalności edukacyjnej, kulturalnej i sportowej naszych uczniów. Liczymy na Państwa zrozumienie i wsparcie.

  NR KRS:  0000052078

  Z DOPISKIEM:  „SP1 OŚWIĘCIM”

  Dyrektor szkoły- Anna Wiśniewska

   

 • SOS

  W dniu 11.03.2015r. nasza szkoła podpisała akt inauguracyjny Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Celem programu jest szkolenie dzieci i młodzieży w minisiatkówce, a efektem zwiększenie aktywności fizycznej. Szczegóły poniżej.

 • 11 lutego 2015 r. uczniowie klas Va i Vb wzięli udział w Zlocie Młodzieży Szkół Powiatu Oświęcimskiego, który był częścią  Małopolskich Obchodów Dnia Przewodnika Turystycznego i odbył się pod hasłem „POLAKÓW DROGA DO WOLNOŚCI”. 

  Celem zlotu młodzieży było uczczenie:

  • 70 - Rocznicy Oswobodzenia Obozu Zagłady Auschwitz – Birkenau  i Miasta Oświęcim,
  • 100 – Rocznicy pobytu w Oświęcimiu Brygadiera Józefa Piłsudskiego,
  • Międzynarodowego Dnia Przewodnika – ukazanie roli i pracy przewodników turystycznych,
  • poznanie historii i zabytków miasta Oświęcimia.

  Trasa wycieczki: - Rynek: wystawa plenerowa J. Piłsudski,Dom Ślebarskich , Kościół pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Synagoga, Muzeum – Zamek  (wystawa tematyczna „Legionowe chwile”), Kościół pw. Wniebowzięcia NMP,  Remiza OSP w Oświęcimiu.

  Rajd zakończył się na  Dziedzińcu Zespołu Szkół Zawodowych Tow. Salezjańskiego w Oświęcimiu.

 • ENGLISH MASTER

  Dnia 10 lutego 2015 r. w PWSZ w Oświęcimiu odbył się finał konkursu ENGLISH MASTER zorganizowanego przez Centrum Nauczania Języków Obcych LINGUA oraz Akademię Języka (pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim).

  W konkursie, z naszej szkoły, wzięły udział dwie uczennice i jeden uczeń (klasa III).

  Wyniki zostaną ogłoszone 12 marca 2015 r. 

 • Nasze wyniki I semestr 2014/2015

  Nasze wyniki I semestr 2014/2015 klasy IV - VI

   

 • 23.01.2015r klasa Ib świętowała wraz ze swoimi babciami i dziadkami. Dzieciaki przygotowały krótkie przedstawienie oraz słodziutki poczęstunek. Były wierszyki, piosenki, tańce oraz śliczne prezenciki dla kochanej Babci i kochanego Dziadziusia. Wszystkiego Najlepszego

 • Małopolski Konkurs Matematyczny

  Dnia 07.11.2014 odbył się Małopolski Konkurs Matematyczny.

  Do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń Cienkosz Kacper – klasa VI b.

 • OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES PLUS

  1. Dnia 07.11.2014 odbył się konkurs matematyczny OXFORD pod nazwą: „OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES PLUS”.

  Wzięli w nim udział uczniowie klas III – VI.

  Laureatami konkursu są wszyscy uczniowie, którzy popełnili  nie więcej niż 5 błędów. Jeden błąd to strata 4 punktów.  Maksymalna liczba punków: 100.

  Laureaci  I stopnia, którzy zdobyli  96pkt / 100:

  Cienkosz Kacper - klasa VI b

  Jarosz Dagmara- klasa III a

  Lipowiecki  Mateusz - klasa  III a

  Laureaci  II stopnia, którzy zdobyli  92pkt/ 100:

  Wietecha Emilia -klasa IV a

  Jarnot Kinga -klasa III b

  Bryzek Anna -klasa III a

  Laureaci  III  stopnia, którzy zdobyli  88pkt/ 100:

  Heród Arkadiusz – klasa V a

  Jarosz Gabriela – klasa V a

  Laureaci  IV stopnia, którzy zdobyli  84pkt/ 100:

  Drzyżdżyk Zuzanna – klasa III b

  Żmuda Julia – klasa III a

  Borkowski Arkadiusz-klasa  III b

  Lichański Michał – klasa II b.

   

   

 • Mikołaj w naszej szkole

  5 grudnia zawitał do Naszej Szkoły Święty Mikołaj. Został powitany przez dzieci ze świetlicy szkolnej, które przygotowały przedstawienie o zimie i Mikołaju. Odwiedził starsze i młodsze klasy rozdając słodkości i prezenty. Mimo napiętego planu podróży znalazł jeszcze czas na pamiątkowe zdjęcia z obdarowanymi klasami.
  Uczniowie klas IV- VI, którzy mieli na sobie w tym dniu czapki mikołajkowe mogli liczyć na zwolnienie z odpowiedzi ustnej. 
  Również sam Mikołaj otrzymał od dzieci prezent  i podziękowania za wizytę. Na koniec życzył wszystkim wesołych świąt i zapowiedział, że w przyszłym roku również chętnie zajrzy do Jedynki.

   

 • „Oświęcimski rynek w kolorach”

  Po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Oświęcimiu odbył się konkurs z cyklu „moja mała ojczyzna” zorganizowany we współpracy z Klubem „Oświęcimska Starówka”. Tym razem był to konkurs plastyczny „Oświęcimski rynek w kolorach”, adresowany do uczniów klas II- III oświęcimskich szkół podstawowych.

  Wpłynęło 99 prac konkursowych.

  Najwyżej oceniono pracę Marty Brzęk ze Szkoły Podstawowej nr 9, II miejsce przypadło Martynie Gibas ze Szkoły Podstawowej nr 5 , a III- Marcie Kocimskiej- SP-9.

  13.11.2014r. uroczyście podsumowano konkurs. Nagrodzeni i wyróżnieni zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Klub „Oświęcimska Starówka”.

 • Wybory Królowej Szkoły

  Dnia 31.10.2014 spotkaliśmy się, jak co roku, na wyborach Królowej Szkoły organizowanych na cześć naszej patronki królowej Jadwigi. O tytuł ubiegało  się 6 kandydatek z klas czwartych, piątych i szóstych. Dziewczynki wystąpiły w pięknych strojach, ale liczył się nie tylko wygląd. Musiały wykazać się wiedzą o królowej, zatańczyć taniec z epoki, który przygotowała z nimi pani Zuzanna Tarnawa, recytowały także wiersze o patronce. Jury po burzliwych obradach przyznało tytuł Królowej Szkoły Emilce Osińskiej z kl.6b, I Damą Dworu została Inga Jarnot z kl. 5a, II Damą Dworu- Julia Pluta z kl. 4b. Gratulujemy i do zobaczenia za rok na kolejnych wyborach.

 • FINAŁ AKCJI „ODBLASKOWA SZKOŁA”

  Od września do października 2014 r. zorganizowaliśmy  w naszej szkole wiele ciekawych    i atrakcyjnych dla uczniów spotkań, konkursów oraz zajęć. Uczniowie w interesującej formie mogli poznać lub przypomnieć sobie ważne dla ich bezpieczeństwa zasady zachowania się na drodze i nie tylko.

  Podczas apelu podsumowującego, rozstrzygnięto wszystkie konkursy zorganizowane w trakcie trwania akcji. Laureaci przeprowadzonych konkursów otrzymali elementy odblaskowe, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Oświęcimiu.

  Dużym powodzeniem cieszył się występ piątoklasistów, bowiem w wymownych scenkach dramowych dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze zachęcali do noszenia elementów odblaskowych.

  Nasze działania dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa na drodze poprzez zachęcanie do noszenia elementów odblaskowych nie kończą się wraz  z finałem akcji. Podjęte działania będą na pewno kontynuowane przez cały rok szkolny, a wszystko to dla bezpieczeństwa naszych uczniów.

  Do  działań podjętych w ramach konkursu możemy zaliczyć m.in.:

  - udział uczniów kl. 1 w konkursie plastycznym pt. „Bezpieczna droga do szkoły”,

  - zorganizowanie spotkań z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Miejskiej w Oświęcimiu,

    - turniej wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym skierowany do uczniów  klas 3,

  - konkurs techniczny oraz informatyczny pt. „Moda na odblaski”,

  - odblaskowy przemarsz ulicami naszego miasta

  - „Dyskoteka odblaskowa” dla uczniów klas IV-VI

     - program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 5.

  pt. „Noś odblaski – świeć przykładem”

  Wyniki konkursowe:

  Konkurs plastyczny kl. 1 „Bezpieczna droga do szkoły”

  Prace nagrodzone:

  1. Piotr Jarosz – I b

  2. Jakub Łata – I b

  3. Maja Urbańczyk – I c

  4. Milena Pędziwiatr – I c

  5. Nikola Ochniak – I c

  Wyróżnienia:

  1. Maja Mirczak – I c

  2. Kornelia Korbel – Ic

  3. Wiktoria Krawacka – Ic

  Wyróżnienie klasy II a oraz II b

  za przygotowanie transparentów dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

  Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym kl. III „Bezpieczna droga”:

  1. miejsce  Dagmara Jarosz III a, Natalia Łazik III b

  2. miejsce -  Wiktoria Krzemień III a

  3. miejsce – Mateusz Lipowiecki III a, Arkadiusz Borkowski III b

  Wyróżnieni

  Kordian Szydlik

  Wiktoria Borys

  Daniel Pilarski

  Wojciech Salamon

  Milena Boduch

  Igor Lesiak

  Tomasz Nowak

  Dagmara Urbanek

  Jakub Bartman

  Anna Bryzek

  Jan Okrzesik

  Kamil Kolarz

  Martyna Gajek

  Jacek Gawroński

  Paweł Mucha

  Kamil Maszczak

  Konkurs techniczny  kl. 4 – 6 „Moda na odblaski”

  1. miejsce  Karolina Drzała – IV b

  2. miejsce Kinga Bodzoń – VI a

  3. miejsce Szymon Stawowczyk

  Wyróżnienia:

  Natalia Pasternak VI a

  Mateusz Mirczak IVb

  Kornelia Kozak VI a

  Aleksandra Moskal VI a

  Wiktoria Radwan VI a

  Szymon Pytel VI b

  Konkurs informatyczny kl. IV – VI „Moda na odblaski”

  1. miejsce Miłosz Michalak

  2. miejsce Julia Pluta

  3. miejsce Jakub Puc

   

   

 • Turniej wiedzy o ruchu drogowym

  23 października 2014 roku  uczniowie klas III wzięli udział w Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym. Uczestnicy rozwiązywali zadania konkursowe, w których musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wyniki konkursu poznamy już wkrótce!!!

 • "Odblaskowa dyskoteka"

   22 października odbyła się pierwsza dyskoteka klas 4 -6 pod hasłem „Odblaskowej szkoły”.Uczniowie wyposażeni w odblaski wirowali na parkiecie. W przyciemnionym świetle taniec z odblaskami dawał niezwykłe efekty. Dyskotekę zorganizował Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunami. Nie zabrakło licznych gier i zabawach dyskotekowych. 

 • W ramach akcji "Odblaskowa szkoła"  w dniu  16 października 2014r. odwiedziła nas p. Joanna Brania Komendant Straży Miejskiej w Oświęcimiu.W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych.Głównym tematem rozmowy było zwrócenie uwagi na obowiązek noszenia elementów odblaskowych.W trakcie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się czym zajmuje się Straż Miejska oraz jak należy zachować się na przejściu dla pieszych.  

  Na zakończenie spotkania  wszyscy uczniowie otrzymali specjalne worki odblaskowe.

  To były bardzo ciekawe zajęcia, podczas których dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

 • W piątek 10.10.2014 r. punktualnie o godzinie 10:00 uczniowie oraz wychowawcy  klas 1-3 ubrani w kamizelki odblaskowe wzięli udział w pochodzie ulicami Oświęcimia. Dzieci promowały bezpieczne zachowania na drodze oraz obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Uczniowie drugich klas specjalnie na tę okazję, przygotowali  transparenty dotyczące bezpiecznego poruszania się na drodze. Wszyscy uczestnicy pochodu wykrzykiwali odblaskowe rymowanki promując noszenie odblasków. Hasło przewodnie, które towarzyszyło  nam podczas  pochodu brzmiało „Noś odblaski – świeć przykładem”. Mamy nadzieję, że udało nam się dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Oświęcimiu
  Szkoła Podstawowa Nr 1 w Oświęcimiu, ul. Królowej Jadwigi 12
  32 600 Oświęcim
 • 33 842 54 68

Galeria zdjęć