• Małopolski Konkurs Matematyczny

  Dnia 07.11.2014 odbył się Małopolski Konkurs Matematyczny.

  Do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń Cienkosz Kacper – klasa VI b.

 • OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES PLUS

  1. Dnia 07.11.2014 odbył się konkurs matematyczny OXFORD pod nazwą: „OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES PLUS”.

  Wzięli w nim udział uczniowie klas III – VI.

  Laureatami konkursu są wszyscy uczniowie, którzy popełnili  nie więcej niż 5 błędów. Jeden błąd to strata 4 punktów.  Maksymalna liczba punków: 100.

  Laureaci  I stopnia, którzy zdobyli  96pkt / 100:

  Cienkosz Kacper - klasa VI b

  Jarosz Dagmara- klasa III a

  Lipowiecki  Mateusz - klasa  III a

  Laureaci  II stopnia, którzy zdobyli  92pkt/ 100:

  Wietecha Emilia -klasa IV a

  Jarnot Kinga -klasa III b

  Bryzek Anna -klasa III a

  Laureaci  III  stopnia, którzy zdobyli  88pkt/ 100:

  Heród Arkadiusz – klasa V a

  Jarosz Gabriela – klasa V a

  Laureaci  IV stopnia, którzy zdobyli  84pkt/ 100:

  Drzyżdżyk Zuzanna – klasa III b

  Żmuda Julia – klasa III a

  Borkowski Arkadiusz-klasa  III b

  Lichański Michał – klasa II b.

   

   

 • Mikołaj w naszej szkole

  5 grudnia zawitał do Naszej Szkoły Święty Mikołaj. Został powitany przez dzieci ze świetlicy szkolnej, które przygotowały przedstawienie o zimie i Mikołaju. Odwiedził starsze i młodsze klasy rozdając słodkości i prezenty. Mimo napiętego planu podróży znalazł jeszcze czas na pamiątkowe zdjęcia z obdarowanymi klasami.
  Uczniowie klas IV- VI, którzy mieli na sobie w tym dniu czapki mikołajkowe mogli liczyć na zwolnienie z odpowiedzi ustnej. 
  Również sam Mikołaj otrzymał od dzieci prezent  i podziękowania za wizytę. Na koniec życzył wszystkim wesołych świąt i zapowiedział, że w przyszłym roku również chętnie zajrzy do Jedynki.

   

 • „Oświęcimski rynek w kolorach”

  Po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Oświęcimiu odbył się konkurs z cyklu „moja mała ojczyzna” zorganizowany we współpracy z Klubem „Oświęcimska Starówka”. Tym razem był to konkurs plastyczny „Oświęcimski rynek w kolorach”, adresowany do uczniów klas II- III oświęcimskich szkół podstawowych.

  Wpłynęło 99 prac konkursowych.

  Najwyżej oceniono pracę Marty Brzęk ze Szkoły Podstawowej nr 9, II miejsce przypadło Martynie Gibas ze Szkoły Podstawowej nr 5 , a III- Marcie Kocimskiej- SP-9.

  13.11.2014r. uroczyście podsumowano konkurs. Nagrodzeni i wyróżnieni zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Klub „Oświęcimska Starówka”.

 • Wybory Królowej Szkoły

  Dnia 31.10.2014 spotkaliśmy się, jak co roku, na wyborach Królowej Szkoły organizowanych na cześć naszej patronki królowej Jadwigi. O tytuł ubiegało  się 6 kandydatek z klas czwartych, piątych i szóstych. Dziewczynki wystąpiły w pięknych strojach, ale liczył się nie tylko wygląd. Musiały wykazać się wiedzą o królowej, zatańczyć taniec z epoki, który przygotowała z nimi pani Zuzanna Tarnawa, recytowały także wiersze o patronce. Jury po burzliwych obradach przyznało tytuł Królowej Szkoły Emilce Osińskiej z kl.6b, I Damą Dworu została Inga Jarnot z kl. 5a, II Damą Dworu- Julia Pluta z kl. 4b. Gratulujemy i do zobaczenia za rok na kolejnych wyborach.

 • FINAŁ AKCJI „ODBLASKOWA SZKOŁA”

  Od września do października 2014 r. zorganizowaliśmy  w naszej szkole wiele ciekawych    i atrakcyjnych dla uczniów spotkań, konkursów oraz zajęć. Uczniowie w interesującej formie mogli poznać lub przypomnieć sobie ważne dla ich bezpieczeństwa zasady zachowania się na drodze i nie tylko.

  Podczas apelu podsumowującego, rozstrzygnięto wszystkie konkursy zorganizowane w trakcie trwania akcji. Laureaci przeprowadzonych konkursów otrzymali elementy odblaskowe, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Oświęcimiu.

  Dużym powodzeniem cieszył się występ piątoklasistów, bowiem w wymownych scenkach dramowych dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze zachęcali do noszenia elementów odblaskowych.

  Nasze działania dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa na drodze poprzez zachęcanie do noszenia elementów odblaskowych nie kończą się wraz  z finałem akcji. Podjęte działania będą na pewno kontynuowane przez cały rok szkolny, a wszystko to dla bezpieczeństwa naszych uczniów.

  Do  działań podjętych w ramach konkursu możemy zaliczyć m.in.:

  - udział uczniów kl. 1 w konkursie plastycznym pt. „Bezpieczna droga do szkoły”,

  - zorganizowanie spotkań z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Miejskiej w Oświęcimiu,

    - turniej wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym skierowany do uczniów  klas 3,

  - konkurs techniczny oraz informatyczny pt. „Moda na odblaski”,

  - odblaskowy przemarsz ulicami naszego miasta

  - „Dyskoteka odblaskowa” dla uczniów klas IV-VI

     - program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 5.

  pt. „Noś odblaski – świeć przykładem”

  Wyniki konkursowe:

  Konkurs plastyczny kl. 1 „Bezpieczna droga do szkoły”

  Prace nagrodzone:

  1. Piotr Jarosz – I b

  2. Jakub Łata – I b

  3. Maja Urbańczyk – I c

  4. Milena Pędziwiatr – I c

  5. Nikola Ochniak – I c

  Wyróżnienia:

  1. Maja Mirczak – I c

  2. Kornelia Korbel – Ic

  3. Wiktoria Krawacka – Ic

  Wyróżnienie klasy II a oraz II b

  za przygotowanie transparentów dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

  Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym kl. III „Bezpieczna droga”:

  1. miejsce  Dagmara Jarosz III a, Natalia Łazik III b

  2. miejsce -  Wiktoria Krzemień III a

  3. miejsce – Mateusz Lipowiecki III a, Arkadiusz Borkowski III b

  Wyróżnieni

  Kordian Szydlik

  Wiktoria Borys

  Daniel Pilarski

  Wojciech Salamon

  Milena Boduch

  Igor Lesiak

  Tomasz Nowak

  Dagmara Urbanek

  Jakub Bartman

  Anna Bryzek

  Jan Okrzesik

  Kamil Kolarz

  Martyna Gajek

  Jacek Gawroński

  Paweł Mucha

  Kamil Maszczak

  Konkurs techniczny  kl. 4 – 6 „Moda na odblaski”

  1. miejsce  Karolina Drzała – IV b

  2. miejsce Kinga Bodzoń – VI a

  3. miejsce Szymon Stawowczyk

  Wyróżnienia:

  Natalia Pasternak VI a

  Mateusz Mirczak IVb

  Kornelia Kozak VI a

  Aleksandra Moskal VI a

  Wiktoria Radwan VI a

  Szymon Pytel VI b

  Konkurs informatyczny kl. IV – VI „Moda na odblaski”

  1. miejsce Miłosz Michalak

  2. miejsce Julia Pluta

  3. miejsce Jakub Puc

   

   

 • Turniej wiedzy o ruchu drogowym

  23 października 2014 roku  uczniowie klas III wzięli udział w Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym. Uczestnicy rozwiązywali zadania konkursowe, w których musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wyniki konkursu poznamy już wkrótce!!!

 • "Odblaskowa dyskoteka"

   22 października odbyła się pierwsza dyskoteka klas 4 -6 pod hasłem „Odblaskowej szkoły”.Uczniowie wyposażeni w odblaski wirowali na parkiecie. W przyciemnionym świetle taniec z odblaskami dawał niezwykłe efekty. Dyskotekę zorganizował Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunami. Nie zabrakło licznych gier i zabawach dyskotekowych. 

 • W ramach akcji "Odblaskowa szkoła"  w dniu  16 października 2014r. odwiedziła nas p. Joanna Brania Komendant Straży Miejskiej w Oświęcimiu.W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych.Głównym tematem rozmowy było zwrócenie uwagi na obowiązek noszenia elementów odblaskowych.W trakcie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się czym zajmuje się Straż Miejska oraz jak należy zachować się na przejściu dla pieszych.  

  Na zakończenie spotkania  wszyscy uczniowie otrzymali specjalne worki odblaskowe.

  To były bardzo ciekawe zajęcia, podczas których dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

 • W piątek 10.10.2014 r. punktualnie o godzinie 10:00 uczniowie oraz wychowawcy  klas 1-3 ubrani w kamizelki odblaskowe wzięli udział w pochodzie ulicami Oświęcimia. Dzieci promowały bezpieczne zachowania na drodze oraz obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Uczniowie drugich klas specjalnie na tę okazję, przygotowali  transparenty dotyczące bezpiecznego poruszania się na drodze. Wszyscy uczestnicy pochodu wykrzykiwali odblaskowe rymowanki promując noszenie odblasków. Hasło przewodnie, które towarzyszyło  nam podczas  pochodu brzmiało „Noś odblaski – świeć przykładem”. Mamy nadzieję, że udało nam się dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

 • Od września nasza szkoła bierze udział w konkursie "ODBLASKOWA SZKOŁA" organizowanym przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Małopolski Urząd Marszałkowski.Celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. 

  Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

  Zachęcamy wszystkich uczniów klas 4-6  do licznego udziału w ogólnoszkolnym konkursie plastyczno - technicznym na temat „Bezpieczna droga do szkoły” oraz  konkursie fotograficznym „Niebezpieczne miejsca w mojej miejscowości”  i innych działaniach podejmowanych w ramach akcji "Odblaskowa Szkoła". 
  Szczegółowe informacje dotyczące konkursów znajdują się na tablicach informacyjnych w budynku szkoły.
  Prace konkursowe należy składać u wychowawców klasw terminie do dnia 15 października 2014 roku.

  25.09.2014r.  wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w spotkaniu  z policjantem z Komendy Powiatowej Policji  w OświęcimiuPodczas prelekcji przypomniano wszystkim zasady prawidłowego poruszania się po jezdni, oraz zwrócono uwagę na obowiązek noszenia przez dzieci elementów odblaskowych.

  Wychowawcy klas 1-3, przeprowadzili zajęcia teoretyczne i praktyczne promujące bezpieczeństwo na drodze, wychodząc m.in. na przejście dla pieszych w pobliżu szkoły, pod opieką nauczycieli, uczniowie uczyli się prawidłowego przejścia przez jezdnię.

 • Pasowanie na Świetliczaka

  Przez cały wrzesień uczniowie klas pierwszych poznawali nie tylko nową szkołę ale także świetlicę szkolną. Uczyli się zasad obowiązujących na świetlicy podczas zabaw i zajęć.

  W czwartek 2 października pierwszaki na świetlicy szkolnej zostały przyjęte do „Braci świetlicowej”. Nie było łatwo. Na uczniów czekały zadania do wykonania. Dzieci musiały wykazać się znajomością zasad i przepisów obowiązujących w świetlicy odpowiadając na pytania zadawane przez wychowawców świetlicy. Śpiewały piosenkę o jeżu, której nauczyły się podczas zajęć muzycznych oraz pokazały, że potrafią wspólnie się bawić budując razem zamek z klocków. Po zaliczeniu zadań każdy dostał medal świetliczanina i stał się pełnoprawnym świetliczaninem.

 • Okolicznościowy apel oraz uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów zainaugurowały rok szkolny 2014/2015 w Szkole Podstawowej nr 1. Rok o tyle szczególny, że obowiązkiem szkolnym zostały objęte sześciolatki. 63 pierwszoklasistów, w tym 27 sześciolatków, z wielkim przejęciem złożyło uroczyste ślubowanie podczas ceremonii przyjęcia ich do szkolnej społeczności.
  Najmłodsi uczniowie będą się uczyć w kolorowo wyposażonej sali.
  Dyrektor szkoły, Anna Wiśniewska, życzyła całej społeczności szkolnej owocnego w sukcesy, udanego roku szkolnego 2014/2015.

 • Wyprawka szkolna 2014

  Wyprawka szkolna 2014 

  wyprawka_wniosek_rodzica_2014.doc

  W 2014r. pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego przewidziana jest dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2014/2015 naukę w: klasach II, III lub VI szkoły podstawowej,

  Ponadto, pomocą w zakresie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego objęto także uczniów:

  • słabowidzących,

  • niesłyszących,

  • słabosłyszących

  • z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją

  • z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera

  • z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym

  • z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej

  posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

  W przypadku uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym lub znacznym, dofinansowanie obejmuje również zakup materiałów edukacyjnych (w szczególności, książki pomocnicze, karty pracy, ćwiczenia rewalidacyjne).

  Ważne!

  • Podstawą do złożenia wniosku jest kryterium dochodowe (na podstawie ustawy o świadczeniach rodzinnych), które wynosi 539 zł netto na osobę w rodzinie.

   

  • Dla uczniów z niepełnosprawnościami podstawą złożenia wniosku jest posiadanie orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez publiczną poradnię psychologiczno – pedagogiczną lub inną poradnię specjalistyczną lub niepubliczną poradnię psychologiczno – pedagogiczną  o uprawnieniach poradni publicznej.

   

  • Z pomocy mogą skorzystać również uczniowie, pochodzący z rodzin, w których dochód na jednego członka rodziny przekracza kwotę kryterium dochodowego w szczególnych przypadkach, m.in.:

  - ubóstwa

  - sieroctwa

  - bezdomności

  - bezrobocia

  - niepełnosprawności

  - długotrwałej lub ciężkiej choroby

  - przemocy w rodzinie

  - wielodzietności

  - bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych

  - trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego

  - alkoholizmu lub narkomanii

  - zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej

  - klęski żywiołowej lub ekologicznej.

  Wnioski można pobrać w sekretariacie szkoły lub u pedagoga szkolnego.

  Do wniosku należy dołączyć:

  - zaświadczenia o dochodach

  - zaświadczenia o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych w postaci zasiłku stałego lub celowego

  - zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń rodzinnych

  - w specjalnych przypadkach oświadczenie o wysokości dochodów

  - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (w przypadku uczniów  z niepełnosprawnością)

  - uzasadnienie (w przypadku przekroczenia kryterium dochodowego)

  Wypełnione wnioski wraz ze wszystkimi załącznikami składa rodzic lub opiekun prawny ucznia w sekretariacie szkoły.

  Wnioski niekompletne lub nieprawidłowo wypełnione nie będą przyjmowane.

   

 • Nasze wyniki - Rok szkolny 2013/2014

 • PIRACI W JEDYNCE

  Dnia 6 czerwca 2014 r. Szkołę Podstawową nr 1 w Oświęcimiu opanowali piraci. W tym dniu na rodzinnym festynie w rytmie szant bawiła się szkolna społeczność. Źli piraci przekonani argumentami marynarskiej załogi oraz powabnych syren postanowili zamienić morskie napady i rozboje na uczciwą pracę.

  Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji, m.in. podchody rodzinne – poszukiwanie skarbu, zabawy plastyczne i zręcznościowe, konkurs na pirackie lub marynarskie przebranie.

  Przyrzeczenie i pasowanie  na pirata zakończyły to pełne wrażeń i radosne spotkanie. 

 • Pokaz koszykarski

  9 maja w naszej szkole odbył się pokaz koszykarski przeprowadzony przez zaproszonego trenera z "Wisły" Kraków-Kacpra Lachowicza.  Kacper "KACPA" Lachowicz od 2010 roku współprowadzi Marcin Gortat Camp czyli najpopularniejszy cykl treningów dla dzieci i młodzieży stworzony przez jedynego Polaka grającego w najlepszej lidze świata NBA. Od kilku lat "KACPA" odwiedza szkoły i inne placówki, by poprzez koszykówkę zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego trybu życia, poszukiwania pasji i dbania o
  własny rozwój. Więcej informacji i zdjęć na stronie:

  http://www.kacpa.pl/camp-w-oswiecimiu/

   

 • „Oświęcim – wczoraj i dziś” – spotkanie z Tadeuszem Firczykiem

  „Oświęcim – wczoraj i dziś” – spotkanie z Tadeuszem Firczykiem

       28 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1, im. Królowej Jadwigi w Oświęcimiu gościł  Pan Tadeusz Firczyk – kolekcjoner zdjęć związanych z Oświęcimiem, pasjonat historii miasta. Organizatorami spotkania byli: Anna Wiśniewska - dyrektor SP nr 1 oraz Grzegorz Olszewski – nauczyciel koordynujący projekt edukacyjny. T. Firczyk wziął udział w spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 i Miejskiego Gimnazjum nr 3 gdzie w ciekawy sposób przedstawił „Oświęcim – wczoraj i dziś”. Uczniowie mieli okazje poznać zabudowę, życie mieszkańców Oświęcimia z okresu  międzywojennego, z czasów okupacji,    wyzwolenia  oraz    przemian po 1989 roku. Pan T. Firczyk opowiadał uczniom o zmianach jakie miały miejsce na rynku oświęcimskim. Jak powiedział T. Firczyk „Jest to dla miasta miejsce szczególne, które w ponad 800 letniej historii  było jego punktem centralnym. To tutaj tętniło życie, odbywały się uroczystości państwowe, kwitł handel, odpoczywali mieszkańcy”.

    Rok 2014 dla rynku oświęcimskiego może być symboliczny. 25 lat po odzyskaniu wolnośc i suwerenności, również rynek oświęcimski odzyska swój dawny blask. Może na nowo stanie się ważnym punktem naszego miasta. Dla nas młodych mieszkańców Oświęcimia będzie to symbol pozytywnych zmian jakie dokonały się w naszym mieście w ciągu ostatnich 25 lat.

     Spotkanie z T. Firczykiem było kolejnym etapem realizacji projektu „Młodzi dla Wolności” pod patronatem Prezydenta RP. Projekt ten ma za zadanie podkreślić znaczenie przemian jakie dokonały się w Polsce po 1989 roku.    

    Opracował:

      J. Kozieł

      uczeń MG 3 Oświęcim

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Oświęcimiu
  Szkoła Podstawowa Nr 1 w Oświęcimiu, ul. Królowej Jadwigi 12
  32 600 Oświęcim
 • 33 842 54 68

Galeria zdjęć