• Zebranie rodziców

  Uwaga!

  W dniu 1 grudnia 2015 roku o godzinie 16.30 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Oświęcimiu odbędzie się zebranie rodziców klas I - VI

 • Mamy nową Królową Szkoły!

  6 listopada wybrana została Królowa Szkoły na rok 2015/2016. O tytuł ubiegało się sześć kandydatek- po jednej z każdej klasy w starszej grupie wiekowej. Dziewczynki ubrane w piękne suknie z gracją zatańczyły taniec z epoki, który przygotowała z nimi pani Zuzanna Tarnawa. Ponadto musiały wykazać się wiedzą na temat patronki oraz wykonać zadanie na wskroś współczesne- ubić pianę z białka. Emocji było co niemiara, poziom wysoki i wyrównany, ale Królowa może być tylko jedna. Została nią Martyna Kubińska z klasy 6b. Gratulujemy!

 • Śniadanie daje moc

  Miło nam poinformować, iż nasza szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjnej Śniadanie daje moc”.  6 listopada klasy Ia, Ib, Ic,  IIa, IIb, IIc zorganizowały w klasach wspólne śniadanie. Przy wsparciu rodziców i wychowawców przygotowano zdrowe posiłki. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podczas śniadania omówiono piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania  sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

  12 zasad zdrowego odżywiania:

  1.Do szkoły wychodź zawsze po śniadaniu i z śniadanie.

  2. Mleko, jogurty i sery to podpora naszych kości

   3. Zawsze myj ręce przed posiłkiem

   4. Pięć posiłków dziennie w ciągu dnia jest na piątkę

   5. Jedz o stałych porach i nie śpiesz się.

   6. Mięso, jaja, ryby możesz wybierać!

   7. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb nie bułeczki

   8. Dzień bez pięciu porcji warzyw i owoców to dzień stracony

   9. Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie

   10. Kolację zjadaj wieczorem nie tuż przed snem

   11. Dobrą wodą gaś pragnienie.

   12. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem

 • Spotkanie z komendantem Straży Miejskiej w Oświęcimiu

  20 października uczniowie pierwszych klas mieli okazje spotkać się z panią Joanną Branią, komendant Straży Miejskiej w Oświęcimiu. Gość, wspólnie z uczniami, powtórzył numery alarmowe. Pierwszaki przede wszystkim odpowiadały na pytania, które dotyczyły bezpiecznego poruszania się po drodze i zasady przechodzenia przez jezdnię. Dzielnie zdany egzamin zakończył się wręczeniem uczniom upominków w postaci opasek i kolorowanek.

 • Bezpieczeństwo na drodze. Spotkanie z policjantem.

  07.10.2015

  Dnia 7 października 2015r. wychowankowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z funkcjonariuszem z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Spotkania zostały podzielone na dwie części: dla klas I-III i dla klas IV-VI. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie.  Spotkania z przedstawicielami Policji są jednym z wielu działań realizowanych w ramach Programu Profilaktycznego naszej szkoły.

 • Mały Mistrz

  W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do realizacji projektu Mały Mistrz. Więcej szczegółów - Zapraszamy na stronę Mały Mistrz

 • "Bulwary nad Sołą i Stare Miasto w obiektywie” - I miejsce naszego ucznia

  17 czerwca 2015r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Oświęcimiu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu fotograficznego „Bulwary nad Sołą i Stare Miasto w obiektywie”.

  Był to kolejny konkurs z cyklu „moja mała ojczyzna” organizowany we współpracy
  z Klubem „Oświęcimska Starówka”. Tym razem uczestnicy konkursu, uczniowie oświęcimskich szkół podstawowych, otrzymali zadanie artystycznego spojrzenia przez pryzmat obiektywu na ciekawe miejsca, budowle, zakątki, walory krajobrazowe
  i przyrodnicze oświęcimskiej starówki.

  Wpłynęło 31 zdjęć, spośród których komisja konkursowa wybrała 11 do nagrodzenia i wyróznienia.

  I miejsce przyznano Miłoszowi Faleńskiemu- uczniowi klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Oświęcimiu.

  Nagrodzonym i wyróżnionym wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miasta Oświęcim.

 • NASZE WYNIKI W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

 • „Bezpieczne wakacje – pierwsza pomoc przedmedyczna”

  17 czerwca 2015r. odbyły się zajęcia z udziałem grupy Ratownictwa Medycznego Maltańskiej Służby Medycznej. Młodzież naszej szkoły wzięła udział w prelekcji i pokazie na temat: "Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej". Podczas spotkania wszyscy uczniowie mieli okazję zobaczyć profesjonalny sprzęt medyczny.  Uświadomiono najmłodszym zagrożenia których należy unikać w czasie wakacji. Zwrócono uwagę na to jak zachować się w rozmaitych sytuacjach, aby nasz wypoczynek był nie tylko przyjemny ale i bezpieczny.

  Wakacje to czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, pamiętajmy  o bezpieczeństwie własnym i bliskich!

 • Podziękowanie dla "Przyjaciół szkoły"

  09.06.2015

  Dziękujemy

 • Oświęcimski Festiwal Muzyczny 2015

  Jury eliminacji powiatu oświęcimskiego XXVIII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2015”, który odbył się w Oświęcimiu w dniu 20 kwietnia 2015 r. po wysłuchaniu i obejrzeniu 49 podmiotów wykonawczych – to jest 56 uczestników  postanowiło, że do finału wojewódzkiego w Dobczycach nominowanych zostanie 5 wykonawców, w tym uczennica klasy VI „a” naszej szkoły - KINGA BODZOŃ, która zaśpiewała „Piosenkę drewnianych lalek”.
   

  Kindze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ! 

  Szczegóły na stronie http://talentymalopolski.pl/2015-protokoly

 • Parada kapeluszy – warsztaty wiosenne

  W dniu 12.03.2015r. klasa I c wzięła udział w wiosennych zajęciach edukacyjno-warsztatowych „PARADA KAPELUSZY – PRECZ ZIMO ZŁA” organizowanych przez Muzeum Zamek w Oświęcimiu.

  Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać wiele zwyczajów i obrzędów związanych z powitaniem Wiosny. Następnie wybrana grupa uczniów wykonała  klasową kukłę Marzanny, a pozostała część grupy przygotowała przepiękne  kapelusze Pani Wiosny.

  W piątek 20 marca 2015 r. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie wszystkich uczestników warsztatów w paradzie, która ruszy z wykonanymi Kukłami nad rzekę Sołę gdzie tradycyjne pożegnamy zimę przez spalenie Marzanny.

 • Pasowanie na czytelnika Biblioteki Szkolnej

   

   

   

  „ Książka to mędrzec  łagodny i pełen słodyczy,

  który puste życie napełnia światłem,

  a puste serca wzruszeniem."

  Kornel Makuszyński

   

  W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się w II semestrze, kiedy uczniowie znają już prawie cały alfabet.

  Uczniowie klasy pierwszej zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Dzieci w trakcie spotkania aktywnie uczestniczyły w rozwiązywaniu zagadek, rebusów związanych z najpiękniejszymi bajkami i bajeczkami. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało kolorową zakładkę do książki.

  Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

 • Prośba o przekazanie 1% podatku dla Naszej Szkoły

  Szanowni Państwo

  Wspólnie z Radą Rodziców, Radą Szkoły oraz Radą Pedagogiczną zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku dla Naszej Szkoły. Jest to możliwe dzięki nawiązaniu współpracy

  z Małopolskim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole .

  Przekazane przez Państwa pieniądze przeznaczymy na wsparcie działalności edukacyjnej, kulturalnej i sportowej naszych uczniów. Liczymy na Państwa zrozumienie i wsparcie.

  NR KRS:  0000052078

  Z DOPISKIEM:  „SP1 OŚWIĘCIM”

  Dyrektor szkoły- Anna Wiśniewska

   

 • SOS

  W dniu 11.03.2015r. nasza szkoła podpisała akt inauguracyjny Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Celem programu jest szkolenie dzieci i młodzieży w minisiatkówce, a efektem zwiększenie aktywności fizycznej. Szczegóły poniżej.

 • 11 lutego 2015 r. uczniowie klas Va i Vb wzięli udział w Zlocie Młodzieży Szkół Powiatu Oświęcimskiego, który był częścią  Małopolskich Obchodów Dnia Przewodnika Turystycznego i odbył się pod hasłem „POLAKÓW DROGA DO WOLNOŚCI”. 

  Celem zlotu młodzieży było uczczenie:

  • 70 - Rocznicy Oswobodzenia Obozu Zagłady Auschwitz – Birkenau  i Miasta Oświęcim,
  • 100 – Rocznicy pobytu w Oświęcimiu Brygadiera Józefa Piłsudskiego,
  • Międzynarodowego Dnia Przewodnika – ukazanie roli i pracy przewodników turystycznych,
  • poznanie historii i zabytków miasta Oświęcimia.

  Trasa wycieczki: - Rynek: wystawa plenerowa J. Piłsudski,Dom Ślebarskich , Kościół pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Synagoga, Muzeum – Zamek  (wystawa tematyczna „Legionowe chwile”), Kościół pw. Wniebowzięcia NMP,  Remiza OSP w Oświęcimiu.

  Rajd zakończył się na  Dziedzińcu Zespołu Szkół Zawodowych Tow. Salezjańskiego w Oświęcimiu.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Oświęcimiu
  Szkoła Podstawowa Nr 1 w Oświęcimiu, ul. Królowej Jadwigi 12
  32 600 Oświęcim
 • 33 842 54 68

Galeria zdjęć