• Zawody z wieloboju sprawnościowego

• Dzisiaj w naszej szkole odbyły się zawody z wieloboju sprawnościowego. 💪

Nasi chłopcy z klasy 6 dali z siebie wszystko! 🤩👏

Druga runda zawodów odbędzie się w kwietniu! 😁⌛

• Tyle wyjazdów, ile zjazdów!

• „W podziemnych korytarzach mieszkał duch kopalni - Skarbnik. Dniem i nocą strzegł kopalnianych tajemnic i ukrytych pod ziemią skarbów. Skarbnik lubił pomagać uczciwym i pracowitym górnikom…”

Czytelnia zamieniła się w scenę, na której przedstawiono, przy wykorzystaniu Kamishibai, Legendę o Skarbniku. Uczestnicy zajęć „Moc książek” wysłuchali opowieści o Jorgusiu, osieroconym chłopcu, który jedyną szansę poprawy losu rodziny widzi w pracy w kopalni.

Na zakończenie zajęć za pomocą węgla zilustrowaliśmy spotkanie Jorgusia ze Skarbnikiem.

Wraz z pięknymi rysunkami wszystkim górnikom z okazji Barbórki życzymy niezłomnej siły i wytrwałości w pokonywaniu trudności górniczej pracy. ⛏️

• Zawody z wieloboju sprawnościowego

• W piątek w naszej szkole odbyły się zawody z wieloboju sprawnościowego, który składa się z biegu po kopercie, rzutu piłką lekarską, trójskoku oraz błyskawicy. 💪

Nasze uczennice z klasy 6 spisały się bardzo dobrze, natomiast klasyfikację poznamy dopiero za 4 miesiące, kiedy odbędzie się druga tura zawodów. 😁

Dziękujemy dziewczętom z klasy 6 oraz trzymamy kciuki za chłopców, którzy powalczą już 6 grudnia! 👏✊

• List do Św. Mikołaja

• W piątek byliśmy wysłać nasze listy do Św. Mikołaja. Odwiedziliśmy pocztę, poznaliśmy jej pracowników i dowiedzieliśmy się jaką drogę musi pokonać list czy paczka by dotrzeć do adresata. 🎅📨📦📮

• Zawody miejskie tenisa stołowego klas 4-6

• 30 listopada odbyły się zawody miejskie tenisa stołowego klas 4-6. 🏓

Nasi chłopcy spisali się świetnie, dzielnie walcząc w starciach indywidualnych, odpadając dopiero w końcowych fazach zawodów. W starciach drużynowych po zwycięstwie w półfinale udało wywalczyć się II miejsce! 🥈🤩

Wielkie brawa dla naszych uczniów za wspaniałą walkę oraz godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych ❗👏😁

• Andrzejki!

• Wczoraj w naszej szkole odbył się Bal Andrzejkowy!

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z tanecznej zabawy.

• Ping Pong

• Dzisiaj chłopcy z klas 7-8 wzięli udział w indywidualnych oraz drużynowych zawodach tenisa stołowego.

Uczniowie na szczeblu miejskim zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W pojedynkach indywidualnych chłopcy odpadli w końcowych fazach zawodów, natomiast w "drużynówce" zabrakło szczęścia i ostatecznie kończymy zawody na IV miejscu.

Dziękujemy chłopcom za walkę do ostatnich punktów oraz trzymamy kciuki za młodszych uczniów, którzy już jutro pokażą swoje umiejętności!

• Daleka podróż...

• Podczas dzisiejszych zajęć „Moc Książek” uczniowie poznali 9-letniego Mebratu, który opowiadał, jak wygląda życie dzieci w Etiopii, jednego z najbiedniejszych krajów świata. O tym, że musi pracować, żeby pomóc rodzicom kupić jedzenie czy podręczniki do szkoły. I że nawet jeżeli jest się biednym warto się dzielić z innymi.

Poznając świat rówieśników z Afryki, poznaliśmy także ich świat gier i zabaw. Inspirując się opowieścią Mebratu stworzyliśmy własną grę zręcznościową „Piłeczka do kubeczka”.

• Turniej tenisa stołowego

• We wtorek w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego. 🏓
            Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych:
            ➡️ młodszej, gdzie zapisało się 7 uczniów z klas 4-6
            ➡️ starszej, gdzie zapisało się 11 uczniów z klas 7-8

Po zaciętych pojedynkach grupowych, a następnie półfinałach oraz finałach, na podium stanęli następujący uczniowie:
            Kategoria młodsza:
            🥇 Albert Kuszneruk
            🥈 Łukasz Leszczyński
            🥉 Kacper Misztal
            Kategoria starsza:
            🥇 Andrzej Sarna
            🥈 Michał Dudka
            🥉 Maciej Jans

Nagrodą dla trzech najlepszych uczniów w obydwu kategoriach jest udział w miejskich zawodach w tenisa stołowego. 😁

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w turnieju! 🤝
            Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy powodzenia w zawodach sportowych❗👏✊
          • DZIECIĘCA RADA PROGRAMOWA

• Ruszyła rekrutacja do szóstej kadencji Dziecięcej Rady Programowej! Tegoroczny nabór trwa do 30 listopada 2023 r. i wyłoni 12-osobowy zespół najzdolniejszych i najbardziej utalentowanych uczniów z Polski w wieku 9-14 lat. Pod uwagę będą brane wysokie wyniki w nauce (tj. średnia ocen co najmniej 4,5), a także szczególne osiągnięcia i zainteresowania oraz wykazywana aktywność.

• Wolontariusze na charytatywnym meczu hokeja

• W dniu 18.11.2023 r. Helpiaki po raz kolejny wzięły udział w 9 Charytatywnym Meczu Hokejowym fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy i Hokejowej Reprezentacji Artystów Polski. Tym razem akcja miała na celu uzbieranie środków pieniężnych na pomoc 6-letniemu Kajtkowi, który zmaga się z guzem mózgu.

• 8a w Auschwitz-Birkenau

• 20 listopada klasa 8a odwiedziła Auschwitz – Birkenau, największy z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków Zagłady.    Uczniowie poznali historię powstania obozu, motywację oprawców w ich nieludzkich postawach oraz najtragiczniejszy dramat, los więźniów. Poruszająca lekcja historii była ważna również w kontekście obecnych czasów, które są pełne dramatów wojennych, dyskryminacji, rasizmu i wszelkiego rodzaju pogardy dla ludzkiej godności.

• Otwieram nasz teatrzyk, bo jest scena i widownia, jak się patrzy!

• Otwieramy teatrzyk, a w nim bajka o gąsienicy, która zamieniła się w motyla. Dziwna i zarazem urocza gąsienica, która pragnie latać i spełnia swoje marzenia!
            Kiedy opowieść dobiegła końca a teatrzyk Kaishibai został już zamknięty,  uczestnicy zajęć  wykonali gąsienice z papieru.  Pomogli im spełnić marzenia o wygranej w wyjściach, wprawiając je w ruch poprzez dmuchanie przez słomki. Wyścig udany a zabawa przy tym fantastyczna!