• Bezpieczna droga do szkoły

• 14.09.2023 18:56
        • Rozpoczęcie nauki w szkole to bez wątpienia wyzwanie dla młodych mieszkańców miasta, którzy rozpoczęli swoją przygodę z nauką. Dzieci w wieku szkolnym stanowią liczną grupę użytkowników dróg. Dlatego w ramach akcji profilaktyczno - edukacyjnej Bezpieczna droga do szkoły, policjanci prowadzą spotkania w miejscowych szkołach podstawowych. Wszystko po to, aby przekazać pierwszakom cenne porady w kwestii ich bezpieczeństwa.
          Z tej okazji i naszą szkołę odwiedziły panie policjantki. Podczas spotkania z dziećmi, zostały omówione podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem jak zachowywać się na przejściach dla pieszych. W trakcie takich prelekcji policjanci propagują świadome i bezpieczne zachowania na drodze, zachęcają również do korzystania z elementów odblaskowych i przypominają o numerach alarmowych. Na koniec nasi goście odpowiedzieli na pytania zgromadzonych dzieci.