• Zawody w Jasienicy i Milówce

•  Bogaty w zawody i medale był ostatni weekend dla oświęcimskich łuczników. Pomimo niesprzyjającej aury, dzielni łucznicy z UKS „KADET” strzelali w dwóch miejscowościach województwa śląskiego.

W sobotę 11.12.2010r. w Jasienicy k/Bielska-Białej obyły się XIII Mikołajkowe Zawody Łucznicze, w których uczestniczyło ponad 200 zawodników z całej Polski oraz z Czech. Oświęcimscy łucznicy po długotrwałej walce przywieźli w kategorii klasy I-III srebrny medal zdobyty przez Kingę Kułas, w kategorii dziewczęta młodsze klasy IV- VI szóste miejsce wystrzelała Agnieszka Chowaniec, a kategorii chłopcy młodsi także szóste miejsce przywiózł Kamil Szałaśny. Jego brat Łukasz w kategorii chłopcy starsi szkoły gimnazjalne wywalczył czwarte miejsce. Z powodów zdrowotnych w zawodach nie uczestniczyła Natalia Stachowiak.

W niedzielę 12.12.2010r. w Milówce obyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska, zawodnicy strzelali na odległość 18 metrów, cztery rundy po dziesięć trzystrzałowych serii. Zawodnik UKS „KADET” zdobył w kategorii młodzicy V miejsce z wynikiem 910 punktów.

W tym samym dniu także w Milówce walczyli młodsi zawodnicy w ramach Szkolnej Ligi Robin Hooda. W kategorii dziewczęta młodsze pierwsze miejsce i zarazem rekord życiowy (272 punkty na 300 możliwych) zdobyła Natalia Stachowiak, a trzecie miejsce po zaciętej walce w strzelaniu do jabłek zdobyła Kornelia Heród. W kategorii chłopcy młodsi srebro przywiózł Kamil Szałaśny, który po strzelaniu punktowym zajmował pierwsze miejsce.

Pomimo niskich temperatur, obfitych opadów śniegu i zmęczenia nasi zawodnicy wykazali się wielkim hartem i sportową postawą. Bardzo cieszy postawa Natalii, która pomimo problemów potrafiła pokonać słabość i w Milówce pobiła swój rekord życiowy, godna pochwały jest również postawa Adama Kajstura, który po raz pierwszy wystartował w zawodach tej rangi i wystrzelał piąte miejsce będące powodem do zadowolenia.