• Turniej Łuczniczy „ZAMEK SUSKI 2011”.

• To jest Twój tekst, m

Puchar Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka w Oświęcimiu

W minioną sobotę 7 maja 2011r. w pięknym parku zamku Suchej Beskidzkiej odbył się turniej łuczniczy „ZAMEK SUSKI 2011”. Łucznicy startowali w trzech konkurencjach: indywidualnej (dziewczęta i chłopcy klasy IV – VI szkoły podstawowe oraz dziewczęta i chłopcy gimnazja), zespołowej (suma punktów trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii indywidualnej) a także zawody o Puchar Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka.

Oświęcimscy łucznicy spisali się na medal, a raczej na medale. W kategorii indywidualnej dziewczęta młodsze po strzelaniu punktowym w pierwszej dziesiątce znalazły się dwie zawodniczki UKS „KADET”. Na pierwszej pozycji z największą ilością punktów 253 na 300 możliwych uplasowała się Natalia Stachowiak, na dziesiątej Dominika Wronka. W strzelaniach finałowych do jabłek na odległość 10 metrów Natalia znalazła się na drugiej pozycji zdobywając srebrny medal, a Dominika na czwartym miejscu. Chłopców młodszych reprezentowało trzech zawodników. Po strzelaniach punktowych największą ilość punktów w kategorii tj. 266 zdobył Kamil Szałaśny i zakwalifikował się do finałów. Po strzelaniu do jabłek zdobył brązowy medal.

Nasi zawodnicy z gimnazjum również bardzo dobrze się zaprezentowali. W kategorii dziewczęta Agnieszka Chowaniec (startująca po raz pierwszy w tej kategorii) po strzelaniach punktowych zakwalifikowała się do strzelań finałowych i zdobyła srebrny medal. Wśród chłopców do finałów dotarli Adam Kajstura z najlepszym wynikiem turnieju 278 punktów (rekord życiowy) i Łukasz Szałaśny z 239 punktami. Po strzelaniu do jabłek Adam uplasował się na czwartym miejscu, a Łukasz na dziewiątym.

W klasyfikacji drużynowej, do której punkty swoje dołożyli dwaj najmłodsi zawodnicy (po raz pierwszy na zawodach) Kacper Cienkosz i Damian Balon UKS „KADET” zajął dobre trzecie miejsce.

W konkursie o puchar Burmistrza Sucha Beskidzka startowało osiem klubów reprezentowanych przez jednego zawodnika lub zawodniczkę z klubu i trenera albo opiekuna. Oświęcim reprezentowali trener Marek Kocurek i zawodnik Adam Kajstura. Po zaciętej walce (pięć serii po trzy strzały na odległość 15 metrów do tarczy o średnicy 50 cm) nasza reprezentacja zwyciężyła zdobywając 256 punktów na 300 możliwych i przywiozła do klubu Puchar Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka.

Reasumując do Oświęcimia trafiły trofea: puchar Burmistrza, puchar za trzecie miejsce zespołowe, dwa srebrne medale, jeden brązowy i dwa dyplomy za czwarte miejsce, czyli dorobek dość pokaźny.

Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że w dniach 30.04.2011r. - 02.05.2011r. na torach łuczniczych w Żywcu odbył się VI Międzynarodowy Turniej Beskidów, polegający na dwudniowym strzelaniu na otwartych torach odległości 40 i 30 metrów. W turnieju tym zawodnik naszego klubu Adam Kajstura w kategorii młodzicy młodsi zajął bardzo dobre piąte miejsce z wynikiem 1184 punktów.